Jak wybierać okulary?

Dobór każdego rodzaju okularów powinien być bardzo uważny. Źle dobrane okulary mogą bowiem przyczynić się do pogorszenia wzroku, czy też pojawienia się różnych schorzeń oczu, które niełatwo jest wyleczyć. Zarówno jeśli chodzi o okulary korekcyjne, jak i okulary przeciwsłoneczne sklep w którym dokonujemy zakupów, jak i specyfikacja samych okularów to coś, na co trzeba zwracać dużą uwagę.

Okulary korekcyjne

Dobór każdego rodzaju okularów powinien być bardzo uważny. Źle dobrane okulary mogą bowiem przyczynić się do pogorszenia wzroku, czy też pojawienia się różnych schorzeń oczu, które niełatwo jest wyleczyć

Autor zdjęcia: nan palmero

Niewątpliwie, przed wyborem okularów korekcyjnych należy zawsze wykonać badanie wzroku u okulisty. To okulista lub też optometrysta powinien podjąć decyzję o tym, jak mocne okulary należy kupić. Samodzielne dobieranie okularów zwykle nie kończy się dobrze. Może nam się nieraz wydawać, że szkła o określonej sile są dla nas dobre, gdyż po prostu lepiej przez nie widzimy. Jednakże, niejednokrotnie lepiej dla naszych oczu jest kupować nieco słabsze okulary, aby oczy musiało nieco intensywniej pracować. Decyzję o tym powinien jednak podjąć specjalista.

Okulary przeciwsłoneczne

O ile z potrzeby uważnego wyboru okularów korekcyjnych większość osób zdaje sobie sprawę, o tyle że jest to ważne także w przypadku okularów słonecznych wie już mało kto. Przede wszystkim, jeśli chodzi o okulary przeciwsłoneczne sklep w którym je kupujemy jest niezwykle ważny. Powinna być to placówka, która cieszy się zaufaniem, gdyż wiemy wtedy, że nie kupujemy żadnych podróbek.

Jeśli chodzi o samą specyfikację okularów przeciwsłonecznych, powinny one przede wszystkim posiadać odpowiedni filtr UV. Rzecz jasna, okulary przeciwsłoneczne wiele osób nosi ze względu na modę, czy też po prostu nie lubią, gdy razi ich słońce. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że pełnią one również funkcje zdrowotne. Zadanie dobrych okularów słonecznych jest ochrona oczu przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Rolę tę spełniają jednak tylko takie okulary słoneczne, które posiadają mocny filtr UV (które można kupić np. tutaj: https://eyewear24.net/pol_m_Okulary-Przeciwsloneczne-386.html).